Ana Sayfa Gündem Pucca’ya Attığı Tweet Yüzünden Ceza!

Pucca’ya Attığı Tweet Yüzünden Ceza!

Önce Bilgi
0 yorum

Sosyal Medya Fenomeni Pucca yani gerçek adıyla Pınar Karagöz, twitter paylaşımı yüzünden başı derde girdi. “Uyuşturucu madde kullanımını özendiği” gerekçesi ile kendisine 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 666 lira da para cezası verildi.

Attığı tweet ile kendisine verilen cezaya tepki gösterdi.

Karar sonrası instagram takipçileri ile durumu ağlayarak paylaştı.

Twitter kullanıcılar da duruma sessiz kalmadı ve Pucca’ya destek mesajları yağarken kimileri de eleştirdi.

Gelişmeler ise devam ediyor;
Pucca’nın avukatı Ali Furkan Tatlı,”Yasalara göre değil, keyfi verilmiş bir karar” açıklaması yaparak sözlerine şöyle devam etti; “Mahkemenin bu kararı neye göre verdiğini bilmiyoruz, gerekçeli kararı gördükten sonra itiraz edeceğiz, umarız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitmeye gerek kalmadan bir an önce bu karar düzeltilir.”

Kendisi de instagram hesabından Üzgünüm başlığı ile paylaşımda bulundu;

” Daha dün gece ‘her şey yoluna giriyor’ yazmıştım bugün hayatım alt üst oldu. Ne desem bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum.. Hapis cezası verildi sizi özendirdiğim için. Tek başıma var olma mücadeleme özenmeyip, saçma bir tweete özenmişsiniz, adalet öyle diyor maalesef. Ben çok kötüyüm, gerçekten perişan haldeyim bunu bile nasıl yazdım inanın bilmiyorum.. ama bana verdiğiniz desteği görünce, arkamda bu kadar insan olduğunu hissedince kalkmam lazım. Her şey için teşekkür ederim, üst mahkemeye başvurduk umarım bu saçma durumdan kurtuluruz. Bu arada yarın çeşme’de dr’da olacak olan imza günüm maalesef iptal edildi. Hatta Dr beni internet sitesinde çok satanlar listesinden çıkartmış, eminim teknik bir arıza olmuştur (?) izmir karşıyaka kırmızı kedi kitapevi sağolsun, Pazar günü saat 16:00 da imza günü orada olacak, beni yalnız bırakmazsanız sarılırsanız, geçecek bunlar derseniz çok sevinirim. Geçecek değil mi? “

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın