Ana Sayfa Gündem Kütüphanem Cepte ile Sesli Kitaplar ÜCRETSİZ

Kütüphanem Cepte ile Sesli Kitaplar ÜCRETSİZ

Önce Bilgi
0 yorum

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Kütüphanem Cepte e-Kitap” ile ücretsiz sesli kitapları paylaşacağını duyurdu.

Kütüphanem Cepte sistemi ile sesli kitaplar Storytel ile iş birliği ile ücretsiz sunulmaya başlandı. Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu sesle kitapları, okuyucunun hizmetine sunuyor.

“Kütüphanem Cepte E-Kitap” uygulaması ile binlerce e-kitabı halk kütüphanesi okuyucularının erişimine açan Bakanlık, Storytel ile iş birliği içinde sesli kitapların da vatandaşların hizmetine sunulması için çalışma başlattı. Bakanlık, uygulamada sesli kitapların da yer alması için yayımcılar ve müelliflerle geçici kullanım hakkına ilişkin gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek konuyla ilgili izinleri aldı.

Çalışmalar sonunda sesli kitaplar “www.kutuphanemcepte.org” adresi üzerinden okuyucuların hizmetine sunuldu.
Yetişkin ve çocuk kitapları kategorilerindeki Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu kitaplar, herhangi bir üyelik gerekmeksizin dinlenebilecek.

Bakanlık, vatandaşlara sunulan kitapların sayısının artırılması için Storytel ve yayımcılarla iş birliği içinde çalışmalara devam edecek. Okuyucular, 30 Haziran’a kadar sesli kitaplara ücretsiz erişebilecek.

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın